ADVERTISING

Breaking News

काठमाडौँ उपत्यकामा आजवाट सेमी लकडाउन

कोरोना रोकथामका लागि सार्वजनिक सेवा लिन खोप कार्ड अनिवार्य

कोरोना भाइरस संक्रमणको जोखिम बढेपछि सरकारले आजदेखि सार्वजनिक सेवा लिन खोप कार्ड अनिवार्य देखाउनु पर्ने नियम लागू गरेको छ । गृह मन्त्रालयले कोरोना संक्रमणको तेस्रो लहर नियन्त्रणका लागि सार्वजनिक सेवा प्राप्त गर्न खोप कार्ड अनिवार्य नियम लागू गरेको हो । कार्यालय, होटल, रेस्टुरेन्ट, सिनेमा हल, रंगशाला, हवाईयात्रा, पार्क आदि प्रवेश गर्दा कार्ड वा मोवाइलमा रहेको कार्डको फोटो देखाउनुपर्ने मन्त्रालयले जनाएको छ । गृह मन्त्रालयले सार्वजनिक स्थलमा सबै प्रकारका राजनीतिक, तथा धेरै जना उपस्थित हुने गरी प्रशासनिक, सामाजिक एवम् त्यहि प्रकृतिको कार्यक्रम गर्न समेत निषेध गरेको छ । अत्यावश्यक नियमित कार्यक्रमको हकमा स्थानीय प्रशासनको अनुमति लिएर स्वास्थ्य मापदण्डको आधारमा गर्न पाइनेछ । सार्वजनिक स्थलहरुमा २५ जनाभन्दा बढी भेला हुने गरी मेला, भेला तथा महोत्सवमा समेत रोक लगाइएको छ ।

leave a reply