ADVERTISING

Breaking News

जमुनाहा हुँदै भारत जाने नेपालीहरुको संख्या बढ्न थाल्यो

काठमाडौ । नेपाल–भारत सीमानाका जमुनाहा हुँदै भारत जाने नेपालीहरुको संख्या बढ्न थालेको छ । असारे खेतीबाली सकेर परिवारको आश्यकता पूरा गर्न दैनिक हजारौं संख्यामा नेपाली नागरिक भारततर्फ जाँदै गरेको दृश्य जमुनाहा नाकामा देखिन थालेका हुन् । स्वदेशमा काम नपाउने र काम पएपनि उचित पारिश्रमीक नपाउने कारणले विदेशिनु परेको नाकामा भेटिने सर्वसाधारणको भनाइ छ ।
नेपाल भन्दा सहज र ज्याला पनि बढी भएको कारण भारत जाने नेपालीहरुको संख्या बढेको छ । खेती लगाउनका लागि घर आएका पनि पुन कामका लागि भारत फर्केका छन ।
भारतमा आफूले गरेको कामअनुसार पारिश्रमीक पाउने भएका कारण रोजगारीका लागि जान लागेको सीमामा भेटिने सर्वसाधारणले बताएका छन । भारतमा रोजगारीका लागि पुगेका नेपालीहरु वर्षायामको काम गर्न स्वदेश फर्किए पनि अब बिस्तारै पुनः रोजगारीका लागि भारत नै जान लागेका हुन् ।

leave a reply