ADVERTISING

Breaking News

समानुपातिकतर्फ एक करोड १२ हजार मतगणना सकियो, एमालेलाइ २६ लाख मत

जनमत सहित सात पार्टीले कटाए थ्रेस होल्ड

प्रतिनिधिसभाको समानुपातिक प्रणालीतर्फको गणना अन्तिम चरणमा पुग्दा सात वटा राजनीतिक दल राष्ट्रिय पार्टी बन्ने निश्चित देखिएको छ । प्रतिनिधि तथा प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचन अन्तर्गत समानुपातिकतर्फ एक करोड १२ हजार गणना सकिदा नेकपा एमाले २६ लाख ९९ हजारभन्दा बढी मत सहित पहिलो स्थानमा छ । नेपाली कांग्रेसले २५ लाख ५७ हजार मत कटाएको छ । त्यस्तै नेकपा माओवादी केन्द्रले ११ लाख ४४ हजार मत प्राप्त गरेर तेस्रो दल बनेको छ । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले १० लाख ९८ हजार, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ५ लाख ७० हजार, जनता समाजवादी पार्टीले ३ लाख ८८ हजार र जनमत पार्टीले ३ लाख ५६ हजार मत प्राप्त गरी थ्रेस होल्ड कटाएका छन् । नेकपा एकीकृत समाजवादीले अहिलेसम्म २ लाख ८२ हजार मत पाएको छ । आयोगले प्रदेशतर्फ समानुपातिकतर्फको मतगणना पनि जारी राखेको छ । प्रदेश सभातर्फको समानुपातिक मतमा पनि एमाले नै अगाडि रहेको छ । मुलुकका ७ प्रदेश मध्ये ६ प्रदेशमा एमालेको मत बढी छ भने मधेश प्रदेशमा कांग्रेस अगाडि रहेको छ । दोलखाका केही मतदान केन्द्रमा पुनः मतदान हुन लागेकाले यो जिल्लाभरिको समानुपातिक मतगणना भएको छैन । त्यस्तै बाजुरा र स्याङ्जा क्षेत्र नम्बर २ को पनि मतगणना सुरु भएको छैन । बाँकी स्थानमा मतगणना जारी रहेको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ ।।

leave a reply