ADVERTISING

Breaking News

चालू पूँजी मागदर्शन २०७९ को कार्यान्वयन दुई बर्ष स्थगन गर्न महासंघको माग

नेपाल उद्योग वाणिज्य महासङ्घले चालू पूँजी मागदर्शन २०७९ को कार्यान्वयन दुई बर्ष स्थगन गर्न माग गरेको छ । मंगलबार काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै महासंघले अर्थतन्त्र जोगाउनका लागि चालू पूजी मागदर्शन स्थगनको माग गरेको हो । निजी क्षेत्रको लगानी संकुचित भएर राजस्व समेत निरन्तर घटेर मुलुकको अर्थतन्त्रमा चाप परिरहेको समयमा लागु भएको मार्गदर्शनले व्यवसायमा जटिलता थपेको महासंघको भनाइ छ । महासंघले तत्काल बजारमा तरलता प्रवाह गर्ने र ब्याजदर घटाउने उपाय पहिल्याउन सरकार र केन्द्रीय बैंकलाई आग्रह गर्दै कम्तीमा एक बर्ष पुनर्कर्जा नवीकरणको सुविधा दिन पनि माग गरेको छ ।
महासंघले उत्पादनमूलक उद्योगलाई अन्य व्यवसायभन्दा कम व्याजदरमा कर्जा प्रवाह गरिने व्यवस्थालाई कार्यविधि बनाइ तत्काल लागु गर्न पनि माग गरेको छ ।

leave a reply