ADVERTISING

Breaking News

भारतको एक राष्ट्रिय निकुञ्जमा बाढीका कारण एक सय भन्दा बढी जंगली जनावर मरे

In this Friday, Aug. 18, 2017 photo, the carcass of a tiger lies in floodwaters at the Bagori range inside Kaziranga National Park in the northeastern Indian state of Assam. About 80 per cent of the 480-square-kilometer (185-square-mile) park has been flooded and more than 100 animal carcass recovered, according to news reports. Deadly landslides and flooding are common across South Asia during the summer monsoon season that stretches from June to September. (AP Photo/Uttam Saikia)

उत्तरपूर्वी भारतको एक राष्ट्रिय निकुञ्जमा हालैको बाढीका कारण एक सय भन्दा बढी जंगली जनावर मरेका छन् । एक साताअघिको बाढीमा आसामको काजिरङ्गा निकुञ्जमा आठ एकसिंगे गैँडा सहितका जनावर मारिएका हुन । निकुञ्जका अनुसार मनसुनमा आठवटै गैँडा पानीमा डुबेर मरेका हुन । हरिण, अर्ना, दुम्सीजस्ता दर्जनौँ अन्य जनावरहरू पनि पानीमा डुबेर र पानीबाट बच्न सुरक्षित स्थानतर्फ जानलाग्दा गाडीको ठक्करबाट मरेका छन । यो वर्षको मनसुनका कारण सो निकुञ्जको ८५ प्रतिशत भूभाग पानीमा डुबेको कारण जनावरहरुको मृत्यु भएको हो । काजिरङ्गा निकुञ्जमा लोपोन्मुख एकसिङ्गे गैँडाको संंख्या संसारमा नै सबैभन्दा धेरै रहेको छ । २ हजार ४ सय एकसिङ्गे गैँडा रहेको काजिरङ्गा निकुञ्ज युनेस्को विश्व सम्पदा सूचीमा पनि सूचीकृत छ ।

leave a reply